Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Blog wpisy
Pościel z Kory i po kłopocie!

Asortyment naszego sklepu internetowego I-Pościel to starannie dobrane produkty pod względem wizualnym oraz jakościowym, dbamy o to aby klient kupując u nas pościel miał pewność że produkt spełni jego wymagania.

Dlaczego tkaniny farbują po praniu - przyczyny i zapobieganie
Dlaczego tkaniny farbują po praniu - przyczyny i zapobieganie

Pościel, zwłaszcza ta kolorowa i świeżo kupiona, często oddaje swój kolor, zwłaszcza po wypraniu. Jest to duży problem, ponieważ brudzi ona wtedy nie tylko nasze ubrania - piżamę czy inny strój nocny, ale także pozostałe wyposażenie łóżka, np. prześcieradło, a przede wszystkim może zniszczyć inne rzeczy, które praliśmy jednocześnie z pościelą. Czasem kolor jest tak intensywny, że potrafi zabarwić nawet nas samych, gdy w porę nie zauważymy tego problemu.

 

Po praniu farbujący materiał zmienia nie tylko kolor innych tkanin, ale także swój, przez co staje się dużo mniej estetyczny niż wcześniej, czasem wręcz nadaje się już tylko do wyrzucenia. Suszenie go jest dalszym ciągiem problemów - nie możemy zapomnieć, że w tym etapie ciągle może on zabrudzić nam inny materiał i powinien schnąć z dala od innych rzeczy. Może być to dla nas bardzo problematyczna sytuacja, zwłaszcza, jeśli na co dzień bywamy mocno zabiegani i któregoś razu zwyczajnie zapomnimy o tym, by być ostrożnym podczas prania. 

 

Kiedyś pościele wybierano zwykle w białych kolorach, z niewielką ilością wzorów, co oznaczało znikome szanse na zafarbowanie materiału, ponieważ zwyczajnie nie było na nich dużo barwnika. Obecnie mamy dostęp do niezliczonej ilości wzorów i kolorów, barw i odcieni, motywów i rodzajów. To sprawia, że ryzyko oddania przez nie farby jest dużo większe. Kluczowa jest tutaj jakość materiału, z jakiego wykonany został nasz produkt oraz samo wykonanie poszew na nasze kołdry czy poduszki. Niestety, czasami wybierając towar dla siebie, kierujemy się jego ładnym wyglądem i szukamy możliwie najniższej ceny, nie zwracając uwagi na solidność wykonania. A to duży błąd - na początku wydaje nam się, że zaoszczędziliśmy trochę pieniędzy, ale jeżeli pościel zacznie farbować i zniszczy nam inny materiały a nawet sama przestanie być użyteczna - wtedy okaże się, że ta oszczędność była bardzo pozorna a tak naprawdę ponieśliśmy dużą stratę. Niestety, prawda jest prosta - tanie materiały, produkowane ze sztucznych tworzyw i barwników niskiej jakości często farbują podczas prania i musimy być tego świadomi, dokonując naszych zakupów. 

 

Najprostszym sposobem, żeby uniknąć kłopotów z jej farbowaniem pościeli jest wybór tej o dobrej jakości wykonania, przy użyciu najlepszych i bezpiecznych barwników. Czasem jednak zdarzy się, że kupimy jakiś produkt pod wpływem chwili i nie do końca przemyślanej decyzji. Co zrobić, kiedy już mamy farbujące poszwy w swoim domu?

 

Jest kilka sposobów, które pomogą nam uratować sytuację, nie musimy od razu wyrzucać naszego kompletu do kosza. Kolorową możemy wyprać kilka razy pod rząd, oczywiście nie mieszając jej w pralce z żadnymi innymi materiałami. Jej kolor nieco zbladnie, ale może to zapobiec dalszemu farbowaniu w przyszłości. Innym sposobem jest użycie octu. Wystarczy wlać go do wanny z wodą i przez kilka godzin moczyć w nim materiał, a potem zwyczajnie wyprać go w pralce. To powinno rozwiązać nasz problem, mimo to kolor może być nieco inny niż poprzednio. 

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl