Waluty
Menu Szukaj więcej więcej

Kołdry i poduszki - jakie rodzaje wyróżniamy? 

Kołdra i poduszka stanowią obok materaca podstawowe wyposażenie łóżka. Na rynku istnieje bardzo duży wybór różnego rodzaju kołder oraz poduszek, które na pierwszy rzut oka prawie niczym się od siebie nie różnią. Żeby sen był spokojny i przebiegał prawidłowo, odpowiedni dobór poduszki do naszych potrzeb jest kluczowy. Dobra kołdra z kolei powinna być nie tylko dobrana rozmiarem do materaca, ale przede wszystkim zapewniać optymalną cyrkulację powietrza. Zanim zdecydujemy się na zakup poduszki i kołdry, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • materiał, z którego zostały wykonane
  • rodzaj wypełnienia
  • osobiste preferencje

Dobrze jest też zapoznać się z poszczególnymi rodzajami kołder i poduszek. Poniżej pokrótce przedstawiamy oferowane przez nasz sklep produkty.

Poduszki:

Poduszki Puchowe

Wypełnienie poduszek puchowych wykonane jest z bardzo delikatnego surowca, mianowicie z gęsiego (rzadziej kaczego) puchu. Są ciepłe i miękkie, bardzo dobrze odprowadzają wilgoć. Naturalne, puchowe poduszki są odporne na odkształcenia podczas użytkowania. Nie musimy się więc martwić o to, że z czasem komfort snu ulegnie pogorszeniu. Druga kwestia to długowieczność tego typu poduszek. Poduszki oferowane przez nasz sklep wykonane zostały z należytą starannością, będą spełniać swoje zadanie przez długi okres użytkowania. Jeśli myślimy o zakupie poduszki dla alergika - naturalna puchowa może nie okazać się dobrym wyborem.

Poduszki Antyalergiczne

Alergie są coraz większym problemem już nie tylko wśród dzieci, ale też wśród osób dorosłych. Nikogo więc nie dziwi fakt, że coraz więcej osób musi wymienić swoje poduszki na takie, dzięki którym nie będą odczuwały uciążliwych objawów tej choroby. Głównie są to poduszki syntetyczne, wykonane z materiałów zapobiegających namnażaniu się roztoczy i gromadzeniu kurzu. Dzięki temu ma zapewnić alergikowi spokojny sen. Poduszka alergiczna przede wszystkim powinna zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, żeby w poduszce nie gromadziła się wilgoć. Dodatkowo można je prać w wyższej temperaturze, w przypadku włókna Dacron to aż 95°C.

Poduszki Bambusowe

Poduszki bambusowe oferowane przez nasz sklep wykonane zostały z naturalnych oraz przyjemnych dla ludzkiego ciała materiałów. Poduszki z bambusa zapewniają zdrowy oraz bezpieczny wypoczynek, wypełnienie jest trwałe oraz wykazuje właściwości higroskopijne – odprowadza nadmiar wilgoci.

Kołdry:

Kołdry Puchowe

Składają się z delikatnego i leciutkiego, naturalnego puchu (z reguły gęsiego), dzięki czemu taka kołdra doskonale sprawdzi się o każdej porze roku. Najlepsza puchowa kołdra zapewnia odpowiednią regulację temperatury oraz cyrkulację powietrza. Poszycie kołdry bardzo często jest podzielone na równe, oddzielone od siebie kwadraty. Sprawia to, że wypełnienie rozłożone jest równomiernie oraz nie przesuwa się podczas spania. Kołdra puchowa jest bardzo sprężysta - szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu i nie ulega z czasem odkształceniom. Dodatkowo charakteryzuje się miękkością i wygodą w użytkowaniu. Podobnie jak w przypadku puchowych poduszek, kołdra tego typu może uczulać.

Kołdry Wełniane

Wełna, używana do produkcji kołder z reguły pochodzi od owiec. Kołdry wełniane przede wszystkim są bardzo ciepłe, a przy tym lekkie i delikatne. W przeciwieństwie do standardowej wełny nie powodują podrażnień skóry. Posiadają też doskonałe właściwości samoregulacji temperatury, a to oznacza, że nie tylko ogrzeją nas zimą, ale i ochłodzą latem.

Kołdry Antyalergiczne

Kołdry Antyalergiczne w dużej mierze wykonane są z materiałów syntetycznych, chociaż zdarzają się też naturalne np. bambusowe. Obecnie spośród kołder antyalergicznych możemy wyróżnić antyroztoczowe i hipoalergiczne. Ta pierwsza wykonana jest ze specjalnych włókien z aktywnym składnikiem Allerban, które obniżają poziom alergenów. Ta druga z kolei nie zwalcza alergenów, służy jedynie profilaktyce. Kołdry antyalergiczne odznaczają się lekkością, sprężystością i bardzo dobrą przewiewnością - w przypadku osoby uczulonej, cyrkulacja powietrza w okryciu jest bardzo ważna. Dodatkowo są trwałe i miękkie w dotyku, co znacznie podnosi komfort snu.

Kołdry Bambusowe

Wiskoza bambusowa wykorzystywana w produkcji oferowanych przez nas kołder zapewnia bezpieczny oraz komfortowy wypoczynek. Kołdry z wypełnieniem bambusowym wyróżnia wysoka higroskopijność oraz doskonała wentylacja ciała podczas snu. Kołdry bambusowe cieszą się ogromną popularnością, mogą być użytkowane przez osoby cierpiące na alergię. Poszycie kołdry wykonane z naturalnych materiałów nie podrażnia ludzkiej skóry, jest bardzo przyjemne w dotyku.

Jaką kołdrę zatem wybrać?

To zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli nie borykamy się z alergią na kurz czy roztocza (albo na sam puch gęsi), dobrym wyborem będzie poduszka i kołdra puchowa Poldaun. Sprawdzą się przez cały rok, ponieważ doskonale odprowadzają wilgoć i gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeśli zależy nam na naturalnej kołdrze, ale z jakiegoś powodu nie chcemy lub nie możemy mieć tej puchowej, alternatywą będzie wełniana lub bambusowa.

Jeśli borykamy się z problemem alergii, warto zastanowić się nad specjalnym, antyalergicznym posłaniem, dzięki któremu podniesie się komfort wypoczynku, gdyż nie będziemy musieli borykać się z uciążliwymi objawami alergii. 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl