Prześcieradło Frotte z gumką 160x200 Kaktus

Prześcieradło Frotte z gumką 160x200 Kaktus

Producent: Darymex
Cena: 57,00 zł
zobacz więcej
Waluty
Menu Szukaj więcej więcej

 

Prześcieradło z gumką - jakie ma zalety?

Prześcieradło z gumką jest uszyte w taki sposób, aby nie tylko pokrywało całą powierzchnię materaca u góry, ale także, aby okalało jego boki. Dodatkowo jest szyte z nadmiarem materiału, który ma schować się pod materacem w taki sposób, aby pozostało nieruchome. Zapewnia to właśnie wszyta od spodu gumka. Prześcieradło takie ma dużą przewagę nad zwykłym, luźno położonym na łóżku. Jakie są jego główne zalety?

Przede wszystkim nie zsuwa się z łóżka, pozostaje na miejscu przez całą noc. Zwłaszcza, gdy ktoś śpi niespokojnym snem i często zmienia pozycje w nocy, doceni tę właściwość. Tradycyjne prześcieradło potrafi się podwinąć, a nawet całkowicie wysunąć się spod ciała i w efekcie śpimy na nieprzyjemnej powierzchni materaca. Tymczasem prześcieradła na gumce zawsze pozostają na miejscu.

Poza tym prześcieradło takie gładko przylega do materaca, nie marszczy się, nie powoduje niewygodnych zagnieceń. Wpływa to znacząco na komfort spania.

Nie wymaga też starannego prasowania. Z uwagi na możliwość naciągnięcia materiału na całej okazałości materaca, nie jest konieczne jego uprzednie wygładzanie żelazkiem.

Łatwiej nam dobrać rozmiar takiego prześcieradła. Producenci uwzględniają długość, szerokość materaca, ale także jego grubość, oferując prześcieradła odpowiednich wymiarów. Są one odpowiednio większe od tradycyjnych, jednak w swojej konstrukcji idealnie pasują.

Prześcieradła z gumką zapewniają też większą czystość materaca i jego dłuższą użyteczność. Ponieważ się nie podwijają, doskonale chronią materac przed zanieczyszczeniami i mechanicznymi uszkodzeniami.

Choć zakładanie prześcieradła na gumce zajmuje nieco więcej czasu niż położenie zwykłego, warto poświęcić te klika chwil, aby później poczuć komfort spania.

Prześcieradło na gumce - rodzaj materiału

Prześcieradło na gumce, podobnie jak zwykłe, może być wykonane z bardzo wielu materiałów. Nie trzeba ograniczać się do najbardziej popularnej bawełny, choć bawełniane egzemplarze są nie tylko przyjemne, ale i przyjazne dla skóry, nie powodują uczuleń u ludzi o nawet najbardziej wymagających skórach. Jednak możemy pokusić się również o prześcieradło z jerseyu, które jest nie tylko wytrzymałe, ale i jeszcze bardziej odporne na zagniecenia.

Gdy uwielbiamy to uczucie chłodu, które przynosi nam ulgę w upalnym lecie, możemy rozważyć prześcieradło uszyte z satyny. Jeśli natomiast preferujemy uczucie ciepła, przytulności, zwłaszcza w chłodne, zimowe noce, możemy wybrać prześcieradła z gumką z materiału frotte lub flanelowe.

Zatem prześcieradła należy dobierać do własnych preferencji, jednak możemy je zmieniać dostosowując się do naturalnej sekwencji następujących po sobie pór roku - używać inne, gdy jest upał, a inne gdy przychodzi mróz.

Mimo, iż prześcieradło nie jest bezpośrednio na widoku, dostępny jest też ogromny ich wybór kolorystyczny. Możemy dopasować je do barwy pościeli lub nawet do koloru ścian sypialni, jeżeli lubimy, aby we wnętrzu wszystko pasowało do siebie idealnie. Są też do wyboru opcje gładkie oraz we wzory lub np. z motywem kwiecistym. Wszystko po to, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Prześcieradła z gumką i ich rozmiary

Prześcieradła z gumką dostępne są we wszelkich rozmiarach:

  • na materace pojedyncze: ich szerokość oscyluje w graniach: 140-160x200 cm, długość zaś z reguły wynosi: 140-160x200 cm + nadmiar materiału uwzględniający wysokość materaca - około 20 cm.
  • na materace podwójne: dostępne w szerokościach: 180-200x220 cm
  • na materace dziecięce: o szerokości: 60 - 80 cm i długości: 140 - 160 cm

Pamiętajmy, że wybierając odpowiedni rozmiar, kierujmy się opisem na etykiecie. Producent określając wymiary uwzględnia już zapas materiału (zwykle jest to ok. 15 - 20 cm), który wraz z gumką musi się zmieścić pod materacem, jednak należy wziąć pod uwagę tę rezerwę, gdy mamy do czynienia z bardzo cienkim lub bardzo grubym materacem. Gdy jest on cienki, problem jest mniejszy, ponieważ najwyżej więcej materiału będziemy musieli ukryć pod spodem, jednak może to powodować marszczenie się tkaniny na powierzchni spania. Natomiast, gdy jest on zbyt gruby, prześcieradło może nie obejmować jego całości, a gumka zamiast pod spodem, będzie okalała materac z boków, co może powodować zsuwanie się. 

Dlatego tak ważny jest jednak wybór odpowiedniego wariantu. Jeżeli mimo wszystko nie jesteśmy pewni, jakie prześcieradło z gumką będzie odpowiednie, warto zasięgnąć rady obsługi sklepu, a wykwalifikowani sprzedawcy z pewnością pomogą dokonać właściwego wyboru.

Ewentualne wady prześcieradeł z gumką?

Mimo szeregu korzyści płynących z takiego rozwiązania, również i ono nie jest pozbawione drobnych wad. Założenie takiego prześcieradła na łóżko zajmuje nieco więcej czasu - tradycyjne wystarczy położyć, natomiast wariant z gumką należy podwinąć pod materac, co może być problemem zwłaszcza przy ciężkich dwuosobowych materacach. Trudno jest też złożyć prześcieradło z gumką, co może stanowić pewien dyskomfort dla osób dążących do perfekcjonizmu w przechowywaniu swoich pościeli.

Prześcieradło z gumką nie nadaje się też do kanap rozkładanych z funkcją spania, typu wersalki, a jedynie do łóżek sypialnianych lub dziecięcych z wyodrębnionym materacem.

Mimo pewnych drobnych niedogodności związanych z używaniem prześcieradeł z gumką, szereg ich zalet zdecydowanie przeważa. Nie bez powodu wynaleziono taki rodzaj elementu pościeli  - jak wiadomo: potrzeba jest matką wynalazku. Dzięki takiemu rozwiązaniu ludzie zyskali nie tylko dużo większy komfort spania: idealnie gładką powierzchnię prześcieradła, które zawsze pozostaje na miejscu, ale i wygodę oraz większą czystość łóżka - dzięki całkowitemu pokryciu materaca na dłużej pozostaje on czysty i nie ulega zniszczeniu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl