Waluty
Menu Szukaj więcej więcej

Każdy zna doskonale problem zwijającego się prześcieradła, które niesfornie balansuje po całej powierzchni łóżka. Ciągłe poprawki przysparzają często gospodynie domowe o bóle głowy. Rozwiązaniem dylematu jest prześcieradło z gumką. Dostępne w różnych rozmiarach - począwszy od tych przeznaczonych na pojedyncze łóżko, poprzez pasujące na standardowy materac, a skończywszy na największym gabarycie. Również kolorystyka i wzornictwo prześcieradeł staje się coraz bardziej bogate, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do pościeli czy wystroju sypialni.

Prześcieradła z gumką stworzone zostały specjalnie do ochrony materaców o różnych wymiarach. Obecnie na rynku znajdziemy także takie, które zabezpieczają małe materacyki do łóżeczek dziecięcych, kołysek, wózków, a nawet przewijaków. Zatem przy zakupie ważne jest dokładne podanie długości i szerokości prześcieradła. Idealne dopasowanie sprawia, że materiał nie zwija się od nadmiaru ani nie ściąga przez nadmierne naciągnięcie. Prześcieradło z gumką na wysoki i gruby materac posiada odpowiednią zakładkę, dzięki której zabezpieczone są boki. Standardowo jest to około 20-25 cm. Wielu producentów w swojej ofercie proponuje również szycie prześcieradeł na indywidualne zamówienie, by wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów posiadających łóżka w nietypowych rozmiarach. Taki wybór pozwala na odpowiednie dopasowanie do gabarytów łóżka. Prześcieradło z gumką na wysoki i gruby materac nie musi sprawiać problemu i narażać na koszty, bowiem wystarczy zdecydować się na większy rozmiar, wtedy automatycznie zyskamy dodatkowe centymetry na zakładkę. Mocna gumka pozwoli zachować prześcieradło na swoim miejscu i utrzymać je sztywno w ramach łóżka. Wszystko zależy od preferencji i podejścia klienta do zakupu.

Prześcieradła z gumką nie wymaga prasowania, gdyż dzięki idealnemu rozłożeniu na całej powierzchni materaca sprawia, że materiał napina się i napręża, a wszelkie zagniecenia znikają. Są wygodne nie tylko w użytkowaniu, nie sprawiają także problemów podczas prania i suszenia. Oczywiści istotne jest zastosowanie się do instrukcji prania, by nie dopuścić do skurczenia lub rozciągnięcia prześcieradła, które wówczas może okazać się bezużyteczne.

Prześcieradło z gumką może zawierać także dodatkową barierę ochroną zabezpieczającą przed przemakaniem. Podgumowanie materiału od spodu jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci, osób starszych czy mających problem z nietrzymaniem moczu. Stanowi to dodatkową ochronę dla materaca, dzięki czemu unikniemy przykrych niespodzianek związanych z czasochłonnym zapieraniem i suszeniem.

Najważniejszą kwestią podczas zakupu prześcieradła z gumką jest zatem podanie trzech najistotniejszych parametrów materaca: jego długości, szerokości oraz wysokości. Tylko wówczas możemy mówić o odpowiednim dopasowaniu, reszta to rzecz gustu czy też próby zachowania danej stylistyki w pomieszczeniu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl