Producenci

Kołdra 160x200

Mało kto jest w stanie sobie wyobrazić przyjemny sen bez miłej w dotyku kołdry. To ona decyduje o cieple w nocy, natomiast może mieć też wpływ na właściwą wentylację podczas snu. Wraz z pościelą tworzą istotny element wyposażenia w sypialni. Jeśli szukasz dobrej kołdry w rozmiarze 160x200, sprawdź naszą ofertę.

Kołdry 160x200 z czego wykonane są nasze produkty?

Oferujemy kołdry 160x200 wykonane wyłącznie z certyfikowanych tkanin. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie nasze produkty są wolne od szkodliwych substancji. Do produkcji wykorzystujemy materiały naturalne oraz syntetyczne.

Kołdry naturalne to przede wszystkim te, wykonane z puchu, włókna bambusowego oraz bawełny. Dzięki wykorzystaniu wypełnień oraz poszyć z naturalnych materiałów  nasze okrycia wyróżniają się właściwościami termoizolacyjnymi, będąc przy tym lekkimi, takie kołdry są przewiewne i nie uczulają.
Drugim rodzajem kołder 160x200 dostępnych w naszym sklepie są te, które wykonane zostały z materiałów syntetycznych. Wyróżniają się wytrzymałością, nie uczulają, są sprężyste i bardzo łatwe w czyszczeniu.

Jakie kołdry 160x200 mamy w swojej ofercie?

Znajdziesz u nas kilkadziesiąt pozycji, które różnią się między sobą rodzajem poszycia, wypełnieniem oraz skalą ciepła.

Dostępne są kołdry 160x200:

  • Letnie
  • Zimowe
  • Całoroczne
  • 4 pory roku
  • Duo

Każdy rodzaj kołdry różni się wagą wypełnienia, dopasowana jest ona do panującej temperatury powietrza, tak aby zapewnić Ci komfort i zapobiec przez przegrzaniem ciała. Ponad to posiadamy kołdry w rozmiarze 160x200 wykonane z w pełni naturalnych materiałów oraz dla osób zmagających się z uczuleniem na kurz.

Sprawdź dostępne produkty i wybierz odpowiedni rodzaj do swojej sypialni. W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Czym różni się zwykła kołdra 160x200 od antyalergicznej?

Kołdra antyalergiczna 160x200 różni się od standardowej przede wszystkim wypełnieniem. Tradycyjna wykonana jest zazwyczaj z puchu, pierza bądź bawełny. Antyalergiczna wypełniona jest materiałem syntetycznym, często włókno w swoim składzie posiada specjalny środek Allerban, który blokuje rozwój roztoczy i bakterii. Okrycia dla osób uczulonych na roztocza wyróżniają się również wysoką wytrzymałością, dobrze znoszą pranie w wysokich temperaturach sięgających nawet 95°C, co skutecznie eliminuje z jej powierzchni wszelkie drobnoustroje.

Kołdra 160x200 – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając kołdrę, sprawdź czy materiał, z którego została wykonana, posiada certyfikat Oeko-tex. Jest to potwierdzenie, że produkt jest wolny od szkodliwych substancji oraz że może być bezpiecznie używany przez osoby dorosłe i dzieci.

Ważny jest również rodzaj wypełnienia i poszycie, to od nich w dużej mierze zależy, jak będzie przebiegał Twój sen, powinny być odpowiednio przewiewne, wykazywać właściwości higroskopijne oraz nie podrażniać skóry.
Przed ostatecznym wyborem kołdry, zwróć również  uwagę na to, czy w Twojej sypialni panuje stała temperatura, czy może dochodzi do jej wahań w związku ze zmianą pory roku, na tej podstawie dobierz odpowiednią grubość kołdry.  

Na jakie łóżko pasuje kołdra 160x200?

Kołdry 160x200 pasują na wąskie wersalki i łóżka w rozmiarach 90x200, 100x200 120x200 oraz 140x200. Tego typu kołdry są również wybierane przez pary do sypialni małżeńskich, zwłaszcza w sytuacji, gdy partnerzy mają odmienne potrzeby odnośnie do grubości i rodzaju kołdry, wtedy każdy śpi pod własnym okryciem.

 

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl