Producenci

Zmorą naszych czasów stały się wszelkiego rodzaju alergie i uczulenia. By złagodzić ich objawy, niejednokrotnie należy dostosować pomieszczenie poprzez wymianę zwykłej kołdry na antyalergiczną, która przynosi ulgę oraz dba o nasze zdrowie.

czytaj więcej

Kołdry Antyalergiczne

Kołdra Antyalergiczna – jaka powinna być?

Kołdra antyalergiczna powinna być wykonana z materiałów wyróżniających się wysoką jakością. Takie kołdry należy często prać w temperaturze około 60°C, ponieważ wtedy pozbywamy się z jej powierzchni kurzu oraz roztoczy. Bardzo ważne jest, aby tkanina oraz poszycie było delikatne w dotyku i przewiewne.

 

Skóra Alergików narażona jest na podrażnienia, dlatego kołdra musi zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, aby ciało się nie przegrzało i nie zapociło. Ostatnią rzeczą, na którą zwróć uwagę, jest to czy kołdra posiada certyfikat Oeko-tex standard. Jest on potwierdzeniem na to, że produkt jest wolny od szkodliwych substancji. Wszystkie dostępne modele z tej kategorii posiadają atesty i są odpowiednie dla osób zmagających się z alergiami.

 

Kołdra antyalergiczna

 


Jakie poszycie powinna mieć kołdra antyalergiczna?

Kołdra dla alergików

 

Poszycie kołdry antyalergicznej ma duże znaczenie w kwestii wypoczynku. Może być syntetyczne, naturalne lub wykonane z połączenia tych dwóch materiałów. Poszycie ma być wytrzymałe, aby dobrze znosić pranie w wysokich temperaturach. Ważne jest również, aby nie podrażniało skóry i przepuszczało powietrze. Dla alergików odpowiednie będą kołdry z poszyciem bawełnianym lub poliestrowym. Ciekawą opcją jest również poszycie z włókna bambusowego. Ta roślina wykazuje naturalne właściwości bakteriobójcze oraz w dużym stopniu pochłania wilgoć, co przynosi ulgę zwłaszcza w okresie letnim.


Jakie wypełnienie kołdry antyalergicznej wybrać?

Alergicy powinni unikać alergenów, ale jak temu może pomóc wypełnienie kołdry? Ważne jest, aby wypełnienie samo w sobie było hipoalergiczne, czyli takie, które nie uczula, minimalizuje to ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów. Kołdry antyalergiczne zazwyczaj wypełnione są włóknem poliestrowym typu hcs, jest ono wytrzymałe i sprężyste, dzięki temu kołdra się nie zbija, co utrudnia osadzaniu się kurzu. Po za poliestrem warto szukać kołder z wypełnieniem naturalnym, świetnie nadaje się do tego bawełna lub włókno bambusowe, są to materiały delikatne dla skóry i przewiewne, które podobnie jak poliester nie uczulają.

 


Kołdry antyalergiczne – jakie rozmiary posiadamy?

Elegancka kołdra antyalergiczna

W naszej ofercie znajdziesz kołdry dla alergików dostępne w kilku rozmiarach:

• 140x200
• 160x200
• 180x200
• 200x200
• 200x220

Sprawdź dostępne rozmiary i wybierz swoją kołdrę. Posiadamy produkty dla dorosłych oraz dla dzieci.


Kołdra antyalergiczna na cały rok!

Jeśli zmagasz się z alergią na kurz, powinnaś używać wyrobów antyalergicznych przez cały rok, niestety roztocze aktywne są przez cały czas, dlatego w każdą porę roku należy używać tego typu kołder. Możesz wybrać jedną z kilku dostępnych kołder. Posiadamy kołdry antyalergiczne z przeznaczeniem na lato, zimę oraz wersje całoroczne z umiarkowaną wagą wypełnienia. Jeśli jednak nie chcesz lub nie masz warunków, aby przechowywać kilka kołder w swoim mieszkaniu, wybierz produkt w wersji 4 pory roku. Informacje odnośnie do przeznaczenia kołdry znajdziesz na karcie produktu.

 


Ile kosztuje kołdra antyalergiczna?

Kołdra antyalergiczna biała

Cena jest zróżnicowana, na jej wpływ na rozmiar kołdry, rodzaj poszycia, wypełnienie oraz jej waga. Ceny w naszej ofercie zaczynają się od 75 zł za rozmiar 140x200. Dobrej jakości kołdra z wypełnieniem typu Allerban kosztuje około 200 zł. Na tego typu produktach nie warto oszczędzać, lepiej postawić na sprawdzone produkty i wysokojakościowe produkty.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl