Pościel 180x200 Bawełniana

Obecnie na rynku znaleźć możemy poszwy stworzone z mnóstwa materiałów. Jednym z nich jest bawełna. Dlaczego powinniśmy wybrać pościel 180x200 z bawełny?

Naturalny materiał, który nie uczula - Pościel Bawełniana 180x200

Bawełnę uzyskuje się z nasion bawełnicy, dokładniej z pęczaków waty. To ważne, ponieważ jest ona materiałem w stu procentach naturalnym, co sprawia, że lepiej rezonuje z naszym ciałem. W przypadku pościeli ma to kluczowe znaczenie, ponieważ to właśnie od dobrej jakości snu zależy, to jak produktywni będziemy kolejnego dnia.
Naturalne pochodzenie bawełny sprawia, że jest to materiał bardzo przyjazny naszej skórze, a przypadki uczuleń czy alergii są naprawdę niezwykle rzadkie. Warto wspomnieć również o tym, że tkaniny bawełniane zapewniają wysoką cyrkulację powietrza, co również znacząco podnosi naszą jakość snu, jak również sprawia, że tego typu pościel jest zdecydowanie bardziej wszechstronna, zapewniając nam odpowiednie właściwości.


Miękki przyjemny w dotyku materiał, jest właśnie tym, czego potrzebujemy po całym ciężkim dniu, by wypocząć. Wtulając się w ciepłą wygodną bawełnę, zaśniemy dużo szybciej, wydłużając tym samym nasz efektywny wypoczynek. Pościel bawełniana 180x200 posiada wiele odmian. Im grubsza bawełna, tym zdolności izolacyjne są większe, cienka zaś, jest najlepsza na lato, ze względu na swoje świetne właściwości chłodzące.

Bawełna dobrze absorbuje wilgoć

Bardzo wysoka chłonności wilgoci, to jej kolejna niewątpliwa zaleta. Materiał ten, jest w stanie przyjąć ok 25% pary wodnej (ok 10% swojej masy) co zdecydowanie ogranicza nieprzyjemne odczucie "mokrego materiału" Oprócz tego, materiał ten ma wysokie właściwości izolacyjne, oraz jest odporny na wysokie temperatury.

Wytrzymałość

Materiał ten jest bardzo wytrzymały, odporny na rozciąganie oraz wysokie temperatury. W przypadku tekstyliów do sypialni jest to niezwykle ważne, ponieważ jest to materiał, który użytkujemy z dużą intensywnością każdego dnia, pierzemy ją również relatywnie często, aby utrzymać wysoką higienę.
Dobra pościel 180x200 jest w stanie bezproblemowo służyć nam przez całe lata, dlatego jest to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wysoką jakość, oraz wytrzymałość materiału.


Oczywistością jest, że podczas snu wykonujemy wiele niekontrolowanych ruchów, wysoce odporny materiał zdecydowanie obniża ryzyko wszelkich przetarć, czy przypadków rozerwania materiału np. podczas prania. Dzięki temu bezproblemowo możemy ją prać, nawet w wysokich temperaturach, co przekłada się na możliwość zachowania najwyższej jakości higieny i bezpieczeństwa.

Materiał przyjazny dzieciom

Dziecięca skóra jest szczególnie wrażliwa. Biorąc pod uwagę charakterystykę bawełny, to właśnie produkt z tego materiału jest najbardziej odpowiedni dla dzieci. Nieuczulający, przyjazny skórze materiał, odporny na wysokie temperatury oraz rozciąganie jest w tym przypadku najlepszym wyborem. Wysoka wygoda użytkowania, miękkość i duża absorpcja wilgoci sprawia, że jakość snu najmłodszych zdecydowanie wzrasta i zapewnia możliwość zdrowego rozwoju.


Bawełna jest materiałem, który bardzo łatwo się farbuje, w związku z tym najmłodsi mają możliwość zasypiania w otoczeniu bohaterów ze swoich ulubionych filmów czy bajek. Otoczenie, w jakim zasypiamy, jest niezwykle ważne dla zachowania komfortu psychicznego. Miejsce, gdzie czujemy się spokojnie oraz bezpiecznie sprzyja wysokiej jakości przyjemnego snu.

Jakość kluczowa dla dobrego snu

Nie ulega wątpliwości, że jakość snu, przekłada się na nasze funkcjonowanie w codziennym życiu. Warto więc zadbać, by była ona na możliwie najwyższym poziomie. W łóżku spędzamy ok. 1/3 naszego życia. Zadbajmy więc o zdrowie swoje i swoich najbliższych wybierając wysokiej jakości tekstylia z odpowiedniego materiału.
Każdy z nas zna uczucie przyjemnego relaksu, kiedy po ciężkim dniu pełnym wyzwań współczesnego świata, możemy wreszcie się zrelaksować przy ulubionej książki. Zróbmy to w błogich objęciach urokliwej pościeli bawełnianej 180x200, zapewniając sobie w ten sposób pogodny, przytulny wieczór.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl