Kołdra Półpuch Zimowa 160x200

Kołdra Półpuch Zimowa 160x200

Producent: Poldaun
Cena: 239,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kołdra Półpuch Zimowa 200x220

Kołdra Półpuch Zimowa 200x220

Producent: Poldaun
Cena: 335,00 zł
szt.
zobacz więcej
Waluty
Menu Szukaj więcej więcej

Ważnym elementem naszego życia jest sen. Nieprzerwany, przyjemny, spokojny sprawia, że jesteśmy wypoczęci gotowi do działania przez cały dzień. Dlatego warto zapewnić sobie jak największy komfort snu dobierając odpowiednią kołdrę. 

Kołdry z puchu gęsiego są najbardziej pożądane, klasyczne wypełnienie stosowane jest już od bardzo dawna. Kiedyś powszechny, dziś uważany za ekskluzywny towar z wyższej pułki, zapewniający najwyższy luksus użytkowania. Kołdra wypełniona jest puchem gęsim który pozyskiwany jest z najdelikatniejszych części korpusu. Najwyższej jakości puch jest ręcznie sortowany i pochodzi ze specjalnie przeznaczonych do tego hodowli, często obszyty najdroższym materiałem świata, jedwabiem. Dzięki takiemu wypełnieniu kołdry są niezwykle lekkie, sprężyste i zachowują swój kształt, nawet po długotrwałym użytkowaniu. Doskonale regulują cyrkulacje powietrza sprawiając, że nasze ciało odpowiednio oddycha i zapewnia nieprzerwany, spokojny sen. Kołdry puchowe świetnie utrzymują temperaturę, równomiernie ogrzewając ciało, dając poczucie komfortowego ciepła. Wypełnienie puchem nie tylko świetnie izoluje ciepło, ale przede wszystkim idealnie odprowadza jego nadmiar dając poczucie przewiewu i świeżości. Kołdry puchowe nie przegrzewają naszego ciała, dzięki właściwościom puchu odprowadzają wilgoć i pozwalają na swobodny przepływ powietrza dzięki czemu nasza skóra swobodnie oddycha. Są przeszyte w kwadraty dzięki czemu kołdra zachowuje swój pierwotny kształt sprężystość, a puch jest równomiernie rozłożony w całej kołdrze i uniemożliwia przemieszczanie się go podczas użytkowania. Kolejnym atutem, dla wielu najważniejszym jest delikatność i przyjemność w dotyku a przy tym wysoka wytrzymałość. Wszystkie te cechy sprawiają, że kołdry puchowe z gęsi są najczęstszym wyborem osób ceniących sobie najwyższy komfort spania jak i jakość produktu. Puch gęsi jest bardziej doceniany i uważany za zdecydowanie lepszy od kaczego głównie poprzez wzgląd na lepszą wytrzymałość i sprężystość produktu. Biorąc pod uwagę grubość i posiadający w środku określony procent zastosowanego puchu producenci oferują kołdry zimowe, letnie i całoroczne. Ten rodzaj kołder nie nadaje się dla osób cierpiących na choroby alergiczne, gdyż może powodować uczulenie. 

Decydując się na zakup kołdry puchowej należy pamiętać o odpowiednim obchodzeniu się z nią, aby jak najdłużej zachowała swoją świeżość, właściwości i zapewniała nam komfortowy sen. Prać należy w specjalnych zakładach i pralniach do tego przeznaczonych, ponieważ nieodpowiedni środek piorący może sprawić, że kołdra utraci swoją sprężystość, ewentualne plamy należy usuwać od razu przy użyciu mydła i gąbki. Kołdrę należy codziennie energicznie wstrząsać, aby odzyskała swój kształt i sprężystość. Kilka razy do roku wietrzyć w odpowiednich warunkach atmosferycznych, unikając wystawiania jej na długotrwałe oddziaływanie promieni słonecznych. Odradza się również mocnego zgniatania podczas składania czy chowania do pojemników. 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl