Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Blog wpisy
Pościel z Kory i po kłopocie!

Asortyment naszego sklepu internetowego I-Pościel to starannie dobrane produkty pod względem wizualnym oraz jakościowym, dbamy o to aby klient kupując u nas pościel miał pewność że produkt spełni jego wymagania.

Co to jest jedwab?
Co to jest jedwab?

Jedwab jest w pełni naturalnym materiałem pozyskiwanym z kokonów jedwabnika. Jedwab uznawany jest za bardzo szlachetny materiał, często nazywany jest królewską tkaniną. Produkuje się z niego szereg różnych produktów. Z artykułu dowiesz się jak pozyskiwany jest jedwab oraz do produkcji jakich produktów jest wykorzystywany.

Jedwab co to jest?

Jedwab to materiał, który pozyskuje się z kokonów jedwabnika, jest to bardzo ekskluzywny materiał wykorzystywany do produkcji tekstyliów do sypialni, ubrań oraz dekoracji. Historia jedwabiu sięga wielu lat wstecz, a swój początek miała w Chinach. Z powstaniem jedwabiu łączy się pewna legenda, a dokładniej pewna osoba – żona Chińskiego cesarza. Legenda głosi że Cesarz poprosił swoją żonę aby sprawdziła co jest powodem niszczenia cesarskich ogrodów morwowych, zauważyła kokon z larwą, który zabrała ze sobą, kokon przypadkowo wylądował z kubku z gorącą herbatą. Po wyjęciu kokonu z wrzątku Cesarzowa zauważyła że można z niego wyciągnąć nić, którą nawinęła na szpulę.  

Z czego robi się jedwab?

Jak wspomnieliśmy jedwab jest pozyskiwany z kokonów larwy jedwabnika. Wyróżnia się dwa rodzaje jedwabiu – morwowy oraz dębowy. Jedwab morwowy jest odmianą hodowlaną, dębowy jest dziki. Do produkcji tekstyliów znacznie częściej używa się wersji hodowlanej, która jest trwalsza oraz delikatniejsza w dotyku.

Skąd pochodzi jedwab?

Jedwab odkryty został w starożytnych Chinach, produkowany jest od kilku tysięcy lat i przez długi okres Chiny strzegły tajemnicy produkcji jedwabiu mając na niego monopol. Aktualnie Chiny wciąż są największym producentem jedwabiu.

Do czego wykorzystywany jest jedwab?

Z jedwabiu produkuje się wiele ekskluzywnych produktów. Tkanina wykorzystywana jest przede wszystkim do produkcji tekstyliów do sypialni, produkowane są między innymi poszewki jedwabne, ekskluzywne pościele, kołdry z jedwabiu oraz poduszki.

Po za tekstyliami sypialnianymi, z jedwabiu szyje się również opaski na oczy, apaszki, gumki do włosów a nawet ubrania.

Jak wygląda jedwab?

Mamy na myśli oczywiście tkaninę jedwabną, jest ona niezwykle gładka oraz posiada elegancki połysk. W dotyku jest bardzo delikatny oraz lekko śliski.

Jak produkuje się jedwab?

Produkcja jedwabiu zaczyna się od pozyskania karmy dla larw, żywią się one liśćmi drzewa morwowego. Wylęg larw ma miejsce gdy na drzewach pojawią się liście, gąsienice przez kolejny miesiąc żywią się nimi. Około miesiąc po wylęgu larwy owijają się w kokon. Włókno pozyskuje się z kokonu zanurzonego w wodzie. Z jednego kokonu można pozyskać jedwabną nić o długości nawet do 3km, która następnie wykorzystywana jest do tworzenia różnych produktów tekstylnych.

Właściwości jedwabiu

Jedwab posiada szerokie grono zwolenników, materiał wykazuje szereg cech, które mają pozytywny wpływ na nasz komfort wypoczynku:

  • Delikatny dla naszego ciała, nie powoduje podrażnień
  • Jedwab nie zatrzymuje na swojej powierzchni kurzu
  • Jest idealny do użytkowania przez alergików
  • Doskonale odprowadza nadmiar wilgoci z ciała będąc przy tym jednocześnie suchym
  • Reguluje poziom ciepła
  • Jest lekki i przewiewny
Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl