Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Blog wpisy
Pościel z Kory i po kłopocie!

Asortyment naszego sklepu internetowego I-Pościel to starannie dobrane produkty pod względem wizualnym oraz jakościowym, dbamy o to aby klient kupując u nas pościel miał pewność że produkt spełni jego wymagania.

Jak przechowywać pościel?
Jak przechowywać pościel?

W jaki sposób przechowywać komplet pościeli?

Odpowiednie dbanie o pościel nie ogranicza się wyłącznie do prania, przechowywanie pościeli jest równie ważne jak jej czyszczenie. Jeśli pościel będzie przechowywana w nieodpowiedni sposób może to doprowadzić do jej uszkodzenia. Odpowiednie przechowywanie kompletów chroni je również przed kurzem oraz blaknięciem kolorów. W jaki sposób przechowywać pościel? Dowiesz się tego czytając nasz artykuł.

Każdy z nas posiada przynajmniej kilka kompletów pościeli, jedne na lato, a drugie na zimę np. pościel flanelową, niektóre komplety czekają na swoje użycie nawet kilka miesięcy, dlatego ważne jest przygotowanie odpowiedniego miejsca, tak aby tkanina nie uległa zniszczeniu, co jednak zrobić z kompletem, który aktualnie używamy?

Gdzie przechowywać pościel, którą aktualnie używam?

Na sam początek zajmiemy się kompletem, który aktualnie używasz, taką pościel możesz schować w szufladzie pod łóżkiem, pamiętaj jednak aby to miejsce dokładnie czyścić, tak aby tkanina nie miała kontaktu z kurzem, który może powodować podrażnienia i wywoływać alergie. Takie miejsce jest wygodne ponieważ masz pościel zawsze pod ręką. Kolejnym sposobem jest pozostawienie pościeli na łóżku  w tym celu zaleca się używanie narzuty na łóżko lub koca. Narzuta pełni dwie funkcje, jest to nie tylko element dekoracyjny, jej podstawową funkcją jest ochrona pościeli i materaca przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Warto zadbać o odpowiedni dobór narzuty, nie może być ona zbyt mała, wtedy nie okryje całego łóżka, więcej o tym jak dobrać narzutę przeczytasz tutaj – jak dobrać narzutę.

Zarówno pierwszy jak i drugi sposób jest wygodny, co jeśli nie posiadamy szuflady pod łóżko, a pozostawienie pościeli bezpośrednio na materacu jest niemożliwe? Komplet możesz schować do szafy, koniecznie jednak zadbaj aby miejsce było suche i najlepiej zaciemnione, o tym jak wybrać miejsce dowiesz się z dalszej części artykułu.

Mamy dla Ciebie prezent!

Pościel na zapas – czyli jak znaleźć odpowiednie miejsce?

Co zrobić z kompletami, które mamy na zapas? Każdy z nas ma kilka pościeli, używamy je naprzemiennie, niektóre czekają nawet kilka miesięcy na używanie, są to przede wszystkim produkty wykonane z grubego, ciepłego materiału. Jak zatem wybrać odpowiednie miejsce, tak aby tkanina pozostała w doskonałym stanie? Zanim zaczniemy jedna mała wskazówka, komplet warto dobrze poskładać, tak aby zaoszczędzić miejsce np. w szafie, przeczytaj nasz artykuł – jak składać pościel.

Miejsce na pościel powinno być przede wszystkim pozbawione wilgoci oraz mieć dostęp do powietrza, jeśli tkanina będzie miała kontakt z wilgocią może pojawić się na niej pleśń oraz brzydki zapach, przed wyborem miejsce, dokładnie sprawdź czy jest suche, przewiewne oraz najlepiej jak będzie zaciemnione, padające promienie światła mogą doprowadzić do blaknięcia kolorów.

W szafie

Jest to jedno z bardziej oczywistych miejsc na przechowywanie swojego kompletu, pamiętaj aby miejsce uprzednio wyczyścić, oraz sprawdź czy nie panuje tam wilgoć, ważne jest aby nie wkładać do szafy wilgotnej tkaniny, musi być ona sucha, dzięki temu nie pojawi się na niej pleśń. W szafie uwzględnij dosyć sporo miejsca, nie ściskaj ze sobą mocno kompletów, powietrze powinno swobodnie przepływać w szafie, dzięki temu tkanina pozostanie w doskonałym stanie.

Specjalne pojemniki na pościel

Jeśli w Twojej szafie brakuje miejsca możesz posłużyć się pojemnikami na tekstylia, mogą być one wykonane z różnych materiałów, ważne aby były zamykane, dzięki temu ograniczysz dostawanie się  kurzu do środka. Taki pojemnik możesz umieścić pod łóżkiem, lub w kącie sypialni.

Worek próżniowy

Ostatnim sposobem, któremu się przyjrzymy jest użycie worka próżniowego. Użycie takiego worka nie tylko chroni tkaninę przed brzydkimi zapachami, kurzem oraz uszkodzeniem, ale również pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce. Wkładając komplet do takiego worka, po odessaniu powietrza pakunek zmniejszy swoją objętość kilkukrotnie, jest to bardzo duża oszczędność miejsca.

Na sam koniec

Pamiętaj aby komplet, który chcesz przechowywać był czysty i suchy, wilgotność może spowodować uszkodzenie tkaniny. Odpowiednie miejsce ma znaczenie, powinno być suche i czyste. Jeśli przechowujesz pościel w szafie zadbaj o dosyć sporą powierzchnię, tak aby komplety nie były ze sobą mocno ściśnięte, powietrze powinno swobodnie przepływać pomiędzy tkaniną, dzięki temu pozostanie ona w świetnym stanie.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl