Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Blog wpisy
Pościel z Kory i po kłopocie!

Asortyment naszego sklepu internetowego I-Pościel to starannie dobrane produkty pod względem wizualnym oraz jakościowym, dbamy o to aby klient kupując u nas pościel miał pewność że produkt spełni jego wymagania.

Odpowiednia poduszka to fundament udanego snu
Odpowiednia poduszka to fundament udanego snu

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu poduszki?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wybór poduszki także wpływa na jakość snu. Nie można tej decyzji pozostawić przypadkowi. Dla wielu ważniejszy będzie odpowiedni dobór poduszki niż materaca, ponieważ sen na złej podkładce pod głowę może spowodować ból głowy, pleców i karku. Pogorszyć się może także samopoczucie.

Jaka jest idealna poduszka?

Przed wyborem najważniejsze jest pamięć o tym, że idealną pozycją podczas snu jest ta z całkowicie prostym kręgosłupem. W związku z powyższym, kupno tej odpowiedniej powinno być zdeterminowane przez ułożenie ciała, do jakiego dochodzi podczas wieczornego wypoczynku. Jednak należy liczyć się także z tym, iż w nocy przynajmniej kilkakrotnie dojdzie do zmiany pozycji. W tym momencie warto dokonać obserwacji, w jakiej pozycji najlepiej się zasypia oraz w jaki sposób ciało jest ułożone podczas porannej pobudki.

 

Ze względu na ułożenie podczas snu, wyróżnia się poduszki:

  • podczas snu na plecach najlepiej sprawdzą się anatomiczne profilowane bądź nieprofilowane; jednak nie może być ona bardzo wysoka, ponieważ spowoduje wysunięcie głowy, co może być przyczyną bólu karku i szyi,
  • gdy najczęściej śpi się na boku, dobrym wyborem będą twarde i wysokie poduszki profilowane, zapewniające odpowiednie podparcie szyi,
  • dla snu na brzuchu z odwróconą w bok głową nie zaleca się stosowania żadnej poduszki; jednak gdy uzna się, że jednak jest niezbędna, to należy wybrać miękką i nieprofilowaną.

Wypełnienie

Następną bardzo ważną cechą decydującą o wyborze jest wypełnienie. Wyróżnia się trzy rodzaje wsadów: naturalny, syntetyczny i specjalistyczny.

 

Pierwszy rodzaj, czyli rozwiązania ze wsadem naturalnym zawierają puch lub pierze. Stosuje się je ze względu na bardzo dobre pochłanianie wilgoci. Skutecznie regulują temperaturę ciała oraz są miłe w dotyku i łatwe do ułożenia. Charakteryzuje je wielofunkcyjność - są odpowiednie do spania w każdej pozycji.

 

Produkty zawierające wkład syntetyczny, czyli anilanę albo granulat są polecane alergikom. Nie dość, że skutecznie przeciwdziałają alergenom, to wyróżniają się łatwością utrzymania dzięki temu, iż nadają się do prania. Można je zakupić za stosunkowo niską cenę.

 

Poduszki anatomiczne, czyli specjalistyczne zawierają wkład lateksowy albo piankowy. Wsad jest zbity, co zapewnia podparcie szyi. Wyróżniają się sprężystością, dzięki czemu reagują na temperaturę i wagę osoby, która je użytkuje. Forma ich wykonania powoduje, że kręgosłup cały czas znajduje się w naturalnej pozycji a mięśnie pozostają rozluźnione. Niewyprofilowanie jest przyczyną lekkiego zapadania się głowy, co powoduje ułożenie kręgosłupa w linii prostej. Najogólniej rzecz biorąc, taki rodzaj pozwala na utrzymanie odpowiedniego ułożenia ciała podczas snu.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl