Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Blog wpisy
Pościel z Kory i po kłopocie!

Asortyment naszego sklepu internetowego I-Pościel to starannie dobrane produkty pod względem wizualnym oraz jakościowym, dbamy o to aby klient kupując u nas pościel miał pewność że produkt spełni jego wymagania.

Pościel dla alergików, jaką wybrać?
Pościel dla alergików, jaką wybrać?

Pościel dla alergików, jaką wybrać?

Alergia jest nadmierną reakcją organizmu na czynniki powodujące uczulenie, tzw alergeny. Alergenami mogą być pyłki roślin, sierść zwierząt domowych, pokarmy lub materiały. U osoby cierpiącej na alergię po zetknięciu się z alergenem pojawiają się nieprzyjemne objawy takie jak kaszel, łzawienie, duszności lub wysypka na skórze. Bardzo często wspominamy o uczuleniu na kurz, odpowiedzialne za to są roztocza kurzu domowego, które obecne są min w naszej pościeli oraz kompletach kołder i poduszek, dlatego ważne jest aby dobrać posłanie na łóżko, w taki sposób aby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii.

Jaką pościel wybrać dla alergika?

W sypialni dla alergika powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na pościel, jest to miejsce w którym występują roztocza, które powodują alergię. Dla osób cierpiących na alergię odpowiednie będą komplety wykonane z naturalnych materiałów, taki rodzaj pościeli antyalergicznej zapewnia wysoki komfort wypoczynku, doskonale przepuszcza powietrze oraz odprowadza nadmiar wilgoci co przekłada się na zdrowy sen. Naturalne materiały takie jak bawełna lub jedwab są bardzo delikatne dla naszego ciała oraz nie powodują podrażnień, dzięki temu mogą być używane przez osoby posiadające wrażliwą skórę.

Odpowiedni komplet pościeli dla alergika powinien być również wytrzymały, pamiętaj że roztocza giną w temperaturze około 60°, nie każdy komplet możemy prać w takiej temperaturze.

 

Pościel antyalergiczna, jaki materiał wybrać?

  • Bawełna wyróżnia się wysoką wytrzymałością, ciekawym rozwiązaniem jest satyna bawełniana, która łączy w sobie wysoką wytrzymałość, a dzięki specjalnemu splotowi nici wyróżnia się delikatnością. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór komplet pościeli wykonanych z bawełny.

 

  • Pościel jedwabna – wykonana z naturalnych jedwabnych włókien również świetnie sprawdzi się w sypialni alergika. Jedwabny materiał jest niezwykle delikatny, nie podrażnia skóry, odprowadza nadmiar wilgoci oraz jest przewiewny, warto zwrócić uwagę na jego właściwości antystatyczne – nie kumuluje na swojej powierzchni roztoczy kurzu domowego.

 

  • Ciekawym rozwiązaniem może być również pościel syntetyczna, jest to produkt, który wyróżnia się wysoką wytrzymałością, taki komplet można prać w temperaturze 60° (dokładną temperaturę sprawdź na metce). Taki komplet w mniejszym stopniu przepuszcza powietrze od bawełny, jednak rekompensuje to niższą ceną.

[product id="11111, 11103, 11598, 11594, 11590"]

Pościel antyalergiczna na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup pościeli antyalergicznej zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z którego wykonana jest pościel, najlepsza będzie wykonana z naturalnej tkaniny, która zapewnia zdrowy i komfortowy wypoczynek, prym wiedzie bawełna, która wyróżnia się wysoką przepuszczalnością powietrza oraz nie podrażnia ciała – jest to bardzo ważne w przypadku osób posiadających wrażliwą skórę. Staraj wybierać się komplety wyróżniające się wysoką wytrzymałością, pamiętaj że roztocza kurzu giną w temperaturze około 60°C, a nie każdy komplet pościeli możemy prać w wysokich temperaturach.

Pościel antyalergiczna dlaczego warto?

Dla osób zmagających się z alergią odpowiedni wybór pościeli jest bardzo ważny, dzięki temu zminimalizujemy ryzyko wystąpień objawów będących wynikiem kontaktu osoby z alergenem. Objawy takie jak katar, łzawienie, duszności czy wysypka powodują duży dyskomfort, który ma wpływ nie tylko na ciało ale również uniemożliwia regenerację umysłu. Pościele antyalergiczne mogą wyeliminować dyskomfort wynikający z alergii i zapewnić zdrowy i komfortowy wypoczynek dla alergika.

Kołdra dla alergika – jaka będzie odpowiednia?

Odpowiedni dobór kołdry oraz poduszek jest bardzo ważny, tak jak w przypadku pościeli wybierając kołdrę antyalergiczną zminimalizujemy ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów wynikających z kontaktu z alergenem.
Odpowiednia kołdra dla alergika powinna zapewniać wysoki komfort wypoczynku, materiał oraz wypełnienie powinno przepuszczać powietrze podczas snu oraz odprowadzać nadmiar wilgoci, dzięki temu unikniemy podrażnień oraz nadmiernego pocenia podczas snu co powoduje dyskomfort.

[product id="9488, 9484, 9374, 10733, 10736"]

Kołdra dla alergika puchowa czy syntetyczna?

Na rynku dostępne są kołdry zarówno z wypełnieniem syntetycznym jak i naturalnym puchem. Zastanawiasz się, które wypełnienie będzie odpowiednie dla alergika? Zarówno puch jak i wypełnienie syntetyczne może być używane przez osobę z alergią. W dalszej części artykułu dowiesz się dlaczego.

Kołdry antyalergiczne – materiał syntetyczny

Kołdry syntetyczne są odpowiednie dla alergika, wyróżnia je wysoka wytrzymałość, delikatność oraz odpowiedni stopień przepuszczania powietrza. W naszym sklepie internetowym znajdziesz kołdry antyalergiczne, które nie powodują alergii oraz nie podrażniają skóry. Ciekawym rozwiązaniem jest kołdra Allerban, z wypełnieniem, które posiada specjalny środek przeciwdziałający rozwojowi roztoczy, grzybów oraz bakterii. Kołdry syntetyczne możesz prać w temperaturze 60°C, w takiej temperaturze giną roztocza, w ofercie posiadamy kołdry oraz poduszki, które możesz wyprać w temperaturze 95° - kołdra dacron.

Kołdry puchowe – odpowiednie dla alergika?

Kołdra puchowa dla alergika to wciąż nie mała kontrowersja, utarło się jakoby puch był niebezpieczny dla osób cierpiących na alergię, miało to być powodowane większym przyciąganiem roztoczy kurzu domowego przez puch. Jest to mit, kołdry puchowe mogą być używane przez alergików (z wyjątkiem osób uczulonych na puch), roztocza nie rozwijają się szybciej w przypadku puchowego wypełnienia.

 

 

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl