Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Blog wpisy
Pościel z Kory i po kłopocie!

Asortyment naszego sklepu internetowego I-Pościel to starannie dobrane produkty pod względem wizualnym oraz jakościowym, dbamy o to aby klient kupując u nas pościel miał pewność że produkt spełni jego wymagania.

Satyna to rodzaj splotu włókien a nie materiał!
Satyna to rodzaj splotu włókien a nie materiał!

Wiele osób mylnie uważa, że satyna to materiał. Wbrew wielu krążącym w internecie informacjom jest to zwykły, powielany nieustannie mit, z którym się dzisiaj raz na zawsze rozprawimy. Aby dobrze zrozumieć problematykę tego mitu musimy zacząć od samego początku.

 

 

 

 

Jak w dużym skrócie powstaje pościel?

Komplet pościeli to nic innego jak splecione ze sobą układy nitek. Układ ten składa się z 2 nitek, gdzie jedną nazywamy osnową a drugą wątkiem, które ułożone są do siebie prostopadle. Poniżej zdjęcie obrazujące splecione ze sobą nitki.

 

To w jaki sposób te nitki są ze sobą splecione nazywamy splotem. Ilość kombinacji jest ogromna, niektóre z nich dorobiły się własnych nazw, jak np. splot atłasowy, który nazywa się również satynowym, chociaż występują między nimi drobne różnice, którymi nie będziemy się dzisiaj zajmować a temat ten poruszymy w innym wpisie.

[product id="9022, 6423, 6428, 10317, 10986"]

 

Zobacz pełną ofertę pościeli satynowej

 

Jak wygląda splot satynowy?

Splot satynowy charakteryzuje się tym, że mniejsza ilość nitek wątku przebiega pod lub nad nitkami osnowy, co obrazuje poniższy przykład.

 

Punkty, w których nitki przeplatają się ze sobą są rozproszone w określony sposób a nie tworzą ciągłej linii (jak na pierwszym rysunku) co sprawia, że są one słabiej dostrzegalne a w konsekwencji tkanina staje się bardzo gładka.

Jaka w dotyku i użytkowaniu jest tkanina satynowa?

W wyniku zastosowania wyżej opisanego splotu nitek, uzyskujemy tkaninę o bardzo gładkiej powierzchni w przeciwieństwie np. do kory, jest ona zdecydowanie miększa i przyjemna w dotyku. Jej zewnętrzna powierzchnia jest delikatnie połyskująca, dająca odczucie elegancji a wewnętrzna matowa.

Jej ogromną zaletą jest również łatwość w pielęgnacji, można ją bez problemu prać w temperaturze 40-60 stopni (w zależności od wykorzystanych materiałów).

[product id="11602, 6276, 6280, 6336, 8834"]

 

A co z materiałem?

Materiał to nic innego jak to z czego wykonane są nitki. W większości przypadków splot satynowy znajduje zastosowanie wobec bawełny i jedwabiu.

Oczywiście warto nadmienić, że bawełna bawełnie nie równa, decydując się na pościel satynową z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów gwarantuje satysfakcję z dokonanego zakupu. Odpowiedni wybór materiału jest bardzo ważny i z pewnością rozwiniemy ten dosyć rozległy temat.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl