Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Blog wpisy
Pościel z Kory i po kłopocie!

Asortyment naszego sklepu internetowego I-Pościel to starannie dobrane produkty pod względem wizualnym oraz jakościowym, dbamy o to aby klient kupując u nas pościel miał pewność że produkt spełni jego wymagania.

Jak często zmieniać pościel i co grozi gdy robimy to zbyt rzadko?
Jak często zmieniać pościel i co grozi gdy robimy to zbyt rzadko?

Na pytanie, co ile powinno się zmieniać pościel, pojawia się wiele odpowiedzi. Otóż na to, jak często je prać ma wpływ szereg różnorodnych czynników. Zależy to między innymi od naszej aktywności w trakcie snu, czy chociażby temperatury w pokoju. Poszwy, poduszki, kołdra i prześcieradło to elementy naszego otoczenia, z którymi nasza skóra i ciało mają kontakt codziennie. Biorąc pod uwagę, że średnio śpimy 8 godzin, to właśnie skóra jest najbardziej narażona na wszelkie niebezpieczeństwa, które niesie jej zbyt rzadkie pranie.

Dlaczego należy zmieniać pościel?

W prześcieradłach gromadzą się komórki naszej martwej skóry, których człowiek statystycznie zrzuca od 30 000 do 40 000 dziennie. Tam, gdzie znajdują się komórki skóry, automatycznie pojawiają się szkodliwe roztocza. Nieuprane prześcieradła (i ogólnie łóżko) są niczym bufet dla tych mikroskopijnych stworzeń. Ponadto warto wspomnieć o ogromnej wilgoci, która pojawia się głównie w postaci potu. Takie środowisko jest wręcz idealne do rozwoju i egzystencji roztoczy.

Jak często zmieniać pościel?

Na tak zadanie pytanie nie można udzielić jednej odpowiedzi, zazwyczaj wystarczy wymieniać komplet pościeli przynajmniej jeden raz w miesiącu, optymalnie jest powtarzać tą czynność co jeden lub dwa tygodnie, częstotliwość procesu wymiany jest uzależniona od kilku czynników, np czy nasze zwierzęta domowe mają wstęp na łóżko. Warto pamiętać o tym aby wymieniać komplet nawet wtedy gdy wydaje on nam się czysty.

Mamy dla Ciebie prezent!

Czym grozi zbyt rzadkie wymienianie pościeli?

Pojawia się więc pytanie, czy tak brudna i zanieczyszczona pościel ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Otóż może wpłynąć na stan Twojej skóry, wywołując różne alergie, trądzik i wypryski, jeśli Twoja skóra należy do wrażliwych. Liczne roztocza mogą być powszechnym alergenem. A co za tym idzie? Katar, łzawienie oczu, a także ogólny dyskomfort, który utrudnia dobry odpoczynek w nocy. Pewnie wielu z nas posiada takie objawy, ale rzadko utożsamia je z brudnymi tekstyliami. Jeśli zmieniamy nasze poszwy co miesiąc lub dłużej, rośnie ryzyko zachorowania m.in. na astmę, katar, nawet egzemę.

[product id="10270, 6210, 11637, 11629, 11641, 11711,"]

Jak często prać pościel?


Pościele należy prać co najmniej raz w tygodniu. Eksperci wskazują na taką częstotliwość, ponieważ w takim czasie można uniknąć nagromadzenia się zanieczyszczeń, o które naprawdę trzeba się martwić. Wiele czynników jednak powinno skłonić nas do prania jej częściej. Pościele powinniśmy prać w temperaturze od 40 do 60°C, dokładną dopuszczalną temperaturę prania znajdziesz na metce dołączonej przez producenta. Oto powody, dla których warto prać ją częściej niż raz na tydzień:


• Spanie nago,
• Nie branie prysznica przed snem,
• Dzielenie łóżka z psem lub kotem,
• Nadmierna aktywność w trakcie snu,
• Ślinienie się,
• Stan skóry (wypryski).

 

Jeśli jednak pranie raz w ciągu tygodnia to dla Ciebie problem, warto przed snem zawsze umyć twarz i wziąć prysznic, by pozbyć się martwych komórek skóry. Warto też pościelić łóżko i wietrzyć kołdrę i poduszki, bo w trakcie ścielenia nagromadzone suche cząstki spadają na podłogę. Chcąc zachować zdrową skórę, odpowiedni odpoczynek i zdrowe samopoczucie, powinniśmy zadbać także pozornie błahą czynność, jak częsta zmiana pościeli, w której śpimy.
By usunąć wszelkie zanieczyszczenia, bakterie oraz grzyby, poszewki i prześcieradła powinno się prać w odpowiedniej temperaturze. Wysoka temperatura rozprawi się ze wszystkimi groźnymi drobnoustrojami. Okazuje się, że rzadkie zmienianie pościeli odbije się szczególnie na zdrowiu alergików.

 

Zobacz więcej informacji odnośnie prania pościeli

 

Jak często wymieniać kołdry?

Kołdry w odróżnieniu do pościeli nie muszą być wymieniane tak często. Zaleca się wymianę kołder oraz poduszek po upływie około 2 lat, dzięki temu zapewnisz sobie zdrowy i komfortowy wypoczynek. Do głównych oznak, które oznaczają zużycie kołdry lub poduszki należą:

 

  • Zmiana koloru produktu z białego na żółtawy
  • Utrata sprężystości wypełnienia. 

 

Aby kołdry i poduszki pozostały przez długi czas w świetnym stanie należy odpowiednio o nie zadbać, zaleca się pranie kołder raz na pół roku, jednak częstotliwość czyszczenia jest zależna od kilku czynników, np od zbytniego pocenia się podczas snu. Ważne jest częste wietrzenie kołdry, także zimą ponieważ mróz zabija roztocza.

 

Zobacz więcej artykułów dotyczących pielęgnacji pościeli:

 

 

 

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl