Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Blog wpisy
Pościel z Kory i po kłopocie!

Asortyment naszego sklepu internetowego I-Pościel to starannie dobrane produkty pod względem wizualnym oraz jakościowym, dbamy o to aby klient kupując u nas pościel miał pewność że produkt spełni jego wymagania.

Jak prasować pościel? Kilka praktycznych wskazówek
Jak prasować pościel? Kilka praktycznych wskazówek

Jak prasować pościel?

Prasowanie pościeli to jedna z tych czynności, których nie lubimy robić, niestety czasami pościel należy wyprasować, wtedy prezentuje się ładnie i schludnie, po za tym poskładana i wyprasowana pościel zajmuje mniej miejsca w szafie lub pojemniku co pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni w domu. Prasowanie pościeli pomaga również usunąć z jej powierzchni bakterie oraz inne drobnoustroje, ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na alergie.

Czy każdy rodzaj materiału trzeba prasować?

Nie, nie każdą pościel trzeba prasować, mam nadzieje że taka wiadomość Cię ucieszyła 😊 Jeśli nie lubisz prasować pościeli możesz wybrać produkt, który nie wymaga prasowania. Niektóre po prostu się nie gniotą, pozostałe wystarczy odpowiednio wyprać i wysuszyć, wtedy możesz zniwelować praktycznie do zera ryzyko wystąpienia zagnieceń.

 

Komplety nie wymagające prasowania:

 

 

Pościel satynowa – co prawda satyna się gniecie, jednak jeśli wypierzesz bez wirowania oraz rozwiesisz na sznurku tak aby tkanina swobodnie z niego wisiała, powstałe zagniecenia pod wpływem ciężaru mokrej tkaniny powinny się rozprostować.

Zobacz ten artykuł – jak prać pościel?

 

Jak szybko wyprasować pościel – krok po kroku

Prasowanie pościeli zazwyczaj jest nieporęczne, duża powierzchnia materiału przeszkadza, warto zatem prasowanie zacząć już od prania pościeli, brzmi to trochę nie poważnie, jednak jeśli odpowiednio przygotujemy produkt do prasowania, ta czynność będzie przebiegać szybciej i przyjemniej.

 

  • Pranie – wypierz pościel zgodnie z zaleceniami producenta, możesz ustawić niskie wirowanie lub w ogóle z niego zrezygnować, powinno to zminimalizować gniecenie się tkaniny.

  • Nie wypełniaj maksymalnie bębna pralki, mniejsza ilość prania sprawi że pościel dokładniej się wypierze i będzie mniej pognieciona.

  • Wyciągnij pranie od razu z pralki, pościel roztrzep i rozłóż na suszarce.

  • Odpowiednie suszenie - rozwieś pranie tak aby tkanina swobodnie zwisała ze sznurka, powstałe zagniecenia pod wpływem ciężaru mokrej tkaniny powinny się rozprostować.

  • Użyj regulowanej deski do prania i dostosują do swojego wzrostu, dzięki temu wygodniej będzie Ci prasować. Możesz użyć deski z materiałem odbijającym temperaturę.

  • Na sam koniec wyprasowaną pościel schowaj do szafy, pamiętaj aby miejsce, w którym przechowujesz komplety było suche i zacienione.

 

Wyprasowana pościel prezentuje się bardzo schludnie, ładnie złożona zajmuje mniej miejsca w szafie lub pojemniku na pościel. Prasowanie nie tylko sprawia że komplet ładnie się prezentuje ale również pomaga pozbyć się bakterii oraz innych drobnoustrojów, które mogą powodować dyskomfort podczas snu.

 

Prasowanie pościeli ze względu na materiał

Nie każdy rodzaj materiału możemy prasować tak samo, poniżej znajdziesz listę popularnych rodzajów pościeli wraz, z krótką informacją w jaki sposób je prasować.

 

  • Prasowanie pościeli bawełnianej – odpowiednia temperatura żelazka 150-180°C. Jasne kolory prasuj na prawej stronie, ciemne kolory na lewej.

  • Prasowanie pościeli z wełny – odpowiednia temperatura 120-150°, prasuj materiał przez lnianą ściereczkę.

  • Prasowanie pościeli z jedwabiu – ustaw żelazko na niską temperaturę około 90°, jedwab prasuj na lewej stronie oraz jak jest lekko wilgotny.

  • Prasowanie pościeli z poliestru – podobnie jak jedwab ustaw temperaturę żelazka na około 90°, prasuj przez ściereczkę. Poliester nie jest odporny na działanie wysokiej temperatury.

  • Prasowanie pościeli z lnu – len jest tkaniną, która mocno się gniecie, prasuj w wysokiej temperaturze 180-220°C oraz koniecznie na lewej stronie.
Mamy dla Ciebie prezent!

Podsumowanie

Prasowanie pościeli jest czynnością, która zabiera czas, jednak warto to robić, po pierwsze wyprasowana pościel prezentuje się schludnie i elegancko, ponad to dzięki temu pozbywasz się z jej powierzchni bakterii. Prasowanie ułatwisz sobie odpowiednio czyszcząc pościel, ustaw mniejszą moc wirowania i odpowiednio wysusz komplet, wtedy zagniecenia się nie pojawią lub będzie ich znacznie mniej.

 

Może zainteresuje Cię:

 

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl